۱۰ راه موفقیت در کسب و کار به روش؛ بیل گیتس

۱۰ راه موفقیت در کسب و کار به روش؛ بیل گیتس

بازدیدها: 32

بیل گیتس مایکروسافت را تبدیل به یکی از موفقترین شرکت های فناوری در تاریخ کرده است. امروزه، او با کارهای دوست داشتنی اش بیشتر برای سازمان های خیریه و تحقیقات علمی تمرکز کرده است. او مشاور فناوری در مایکروسافت است و چندین سرمایه گذاری در زمینه تصویربرداری دیجیتال، طراحی رآکتورهای هسته ای، سایت شبکه های اجتماعی برای دانشمندان را داشته است.

حال به این ۱۰ روش می پردازیم:

 1. داشتن انرژی
  بیل گیتس زمانی که ۲۰ ساله بود، مایکروسافت را با “پل آلن” تأسیس کرد. مهمترین دغدغه وی مشکلات ورشکستی شرکتش بود، کمبود بودجه بابت تامین حقوق و دستمزد کارکنان بود بویژه زمانی که فروش بصورت غیر نقدی انجام می شد، وی معتقد بود برای گرفتن برخی خطرات شناخته شده با استخدام نیروهای توانمند و با انرژیک این موضوع قابل حل است.
 2. کنارگذاشتن عادت های بد و سعی در از بین بردن های آنها
  بیل گیتس در زمان تحصیل جز تنبل ترین افراد دانشگاه بود و خصوصیات اخلاقی خاصی داشت بعد از برپایی شرکت سعی کرد آنها را کنار بگذارد، او بعد از گذشت ۲ سال به سختی این عادت ها را کنار گذاشت.
 3. سخت کوشی
  بیل گیتش شلوغ ترین تقویم کاری را دارد حتی شب هنگام بعد از خوردن شام و خوابیدن فرزندان و همسرش سراغ ایمیل هایش می رود و شروع به پاسخگویی به آنها میکند، وی حتی سالی ۲ هفته ایمیل های خود را مجدد چک کرده و درباره آنها فکر میکند، در این مدت کلیه کارهای مربوطه را تعطیل میکند و با خیال راحت سعی میکند درباره آینده فکر کند، همچنین وی سالیانه ۲۵% وقت خود را صرف سفر کردن و ملاقات با مشتریانش میکند.
 4. ساختن آینده
  بیل گیتس با تولید ویندوز در سال ۱۹۸۳ جاده ای برای آینده گان و خود رقم زد، او کاری کرد که اکثر کاربران نرم افزار به ویندوز روی آورند.
 5. لذت بردن از آنچه انجام می دهید
  وی معتقد است هر کاری سختی های خودش را دارد ولی اگر محیط کار لذت بخش باشد می توان به خستگی و دشواری های آن غلبه کرد. بیل گیتس لذت را در کار کردن با افراد باهوشی می دید که روی مسائل جدید کار می کردند.
 6. ساختن پل
  بیل گیتس عاشق بازی Brige (پُل) است. به نظر او این بازی به نحوه فکر کردن شما کمک میکند و باعث می شود در تمامی مراحل زندگی در حال بازی کردن باشید و هر روز بهتر و بهتر شوید. منظور از این حرف غلبه بر مشکلات و عبور از مسائل است.
 7. درخواست مشاوره
  بیل گیتس در تمام مراحل زندگی و کاری زمانی که نیاز به تصمیم گیری درست داشته با نزدیکان خود خصوصاً؛ پدر، همسر و یکی از دوستان صمیمی اش مشورت می کرده، وی اذعان میکند نظراتش همیشه خوب نبوده و نیاز به هم فکری داشته، آن هم بخاطر بیش از حد هیجان زده بودنش بوده، اطرافیان بیل گیتس بخوبی راه ارتباط گیری با وی را می دانستند و نقاط کور او را بخوبی تشخیص می دادند.
 8. انتخاب مردمان خوب
  یکی از دشوارترین تصمیماتی که بیل گیتس با آن مواجه بود انتخاب و کارکردن با افراد مشکل پسند بود. پُل آلن (Paul Allen) از سال ۱۹۷۵ میلادی شریک تجاری بیل گیتس محسوب می شود.
  پل آلن و بیل گیتسداشتن افرادی که شما کاملاً به آنها اعتماد دارید و به شما متعهد هستن باعث می شود تا دیدگاه ها را با آنها به اشتراک بگذارید. بعضی وقت ها لازم است تا یک نفر در مقابل ایده های شما بایستد و نقاط ضعف و قوت شما و به نکات پنهان قضیه فکر نکند! و همانطور که می دانید سود و منفعت از هوش و ذکاوت چنین افرادی اتفاق می افتد.
 9. کار امروز را به فردا موکول نکردن
  بیل گیتس معتقد بود به هیچ وجه نبایست کار امروز را به فردا موکول کرد چون فردا برای خود کارهای مختص خودش را خواهد داشت. از این بابت کار هر روز را به همان روز اختصاص می داد.
 10. حس شوخ طبعی داشتن
  بیل گیتس یک انسان با روحیه شوخ طبعی فراوان است، شرکت کردن در چالش های تلویزیونی و حتی در فضای مجازی بارها به وفور از وی دیده شده است. وی همیشه تکلیف شاد بودن را به دیگران دیکته کرده است. این موضوع به قدری اهمیت دارد که شادی را کلید موفقیت خود بیان کرده است.

دیدگاه مشتریان

جزئیات مطلب

تاریخ انتشار:
18,10,21
برچسب ها

جهت ارتباط با واحد طراحی

محصولات مرتبط

شماره های تماس: 28421054-021 - 09016175739 ارتباط در پیام رسان
+
Top